Měsíc filmu na školách – Příběhy bezpráví

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 proběhl na naší škole projektový den Příběhy bezpráví, který odkazoval na celostátní akci Měsíc filmu na školách, do které jsme se přihlásili. V dopoledních hodinách se žáci interaktivně zapojili do první části projektu, kdy pracovali s pojmy svoboda, demokracie, totalita, politické procesy, nesvoboda. Učitelé pro děti připravili speciální pracovní listy, práci s knihou a videem nebo rozmisťování pojmů k totalitě a svobodě na úrovni tzv. železné opony. V odpoledních hodinách promítala škola pro žáky, pedagogy i širokou veřejnost film o padesátých letech a vykonstruovaném politickém procesu „Neznámí hrdinové: Šel bych do toho znovu“. Vyvrcholením projektového dne byla beseda s pamětníkem panem Jiřím Zahálkou (studentem učitelství v Praze v 50. letech, učitelem na ZŠ Kuks, Pouchov a Střední veterinární škole v Hradci Králové). Pan Zahálka odpovídal na dotazy zúčastněných o životě v komunistickém Československu i v České republice po tzv. sametové revoluci. Panu Zahálkovi byl v závěru předán dar s čestným poděkováním. Na školní akci byla pozvána redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové Eva Boudová, která pro rádiové vysílání natočila ve škole autentickou reportáž.

Mgr. Simon Schwab

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *