České korunovační klenoty 23. 1. 2018

V úterý 23. ledna 2018 se vypravily třídy druhého stupně do našeho hlavního města Prahy na poznávací exkurzi „Symbolická moc českých korunovačních klenotů“ a zkoumání dějin Pražského hradu a počátků českého státu zblízka. Žáci při té příležitosti zhlédli vystavené české korunovační klenoty a prohlédli si celý komplex Pražského hradu. Proto jsme zavítali do Vladislavského sálu, baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky, katedrály sv. Víta a Rožmberského paláce. Příjemným zakončením výletního dne bylo střídání hradní stráže. Odjížděli jsme s pocitem, že jsme se o další krůčky posunuli k pochopení smyslu českých dějin, který je dodnes nejasný.

Třídy 6. C, 6. D, 7. C, 8. C, 9. C a pedagogové Mgr. Šárka Dostálová, Mgr. Markéta Andresová, Mgr. Helena Hudcová, Ph.D., Mgr. Zora Jelínková, Mgr. Martin Lazorišák, Mgr. Simon Schwab, Hana Prokopová a Radek Žabka.