Pedagogické dny na hradecké univerzitě

V úterý 20. března 2018 zavítali žáci z druhého stupně na Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové. S blížícím se Dnem učitelů zde probíhají pro studenty, školy, pedagogy a širokou veřejnost Pedagogické dny. Historický ústav Filozofické fakulty UHK a studenti učitelství dějepisu si pro žáky naší školy připravili vzdělávací program zaměřený na první světovou válku a československé legionáře, kteří měli nemalý podíl na vzniku Československa v roce 1918. Děti si tak vyzkoušely dobovou výzbroj a výstroj legií a na speciálních stanovištích interaktivně rozebíraly jednotlivé fragmenty války. Za suprovou spolupráci děti obdržely certifikát o nabytí vědomostí a historických faktů.

Neméně zajímavou přednáškou byla možnost prohlédnout si unikátní výstavu kopie Codex Gigas, lidově zvané Ďáblovy bible, z počátku 13. století. Tato „Obrovská kniha“ patří mezi největší knihy na světě, ve středověku právem nazývaná „osmým divem světa“.

Mgr. Simon Schwab