Svátky jara

V úterý 27. března 2018 proběhl na naší škole projektový den ,,Svátky jara“. Žáci 1. stupně se seznámili s velikonočními tradicemi, vytvořili Moranu a zahráli turnaj ve cvrnkání kuliček. Dopoledne na 2. stupni bylo věnováno „Cestě na Velikonoční ostrov“. Děti tak zkoumaly historické objevení ostrova na Velikonoční neděli v roce 1722; zjišťovaly zeměpisné souřadnice; vyhledávaly cenu letenek z Evropy na ostrov; do hlíny a květináčků zasévaly obilí a nakonec vytvořily společnou loď, na jejíž palubě se jako jeden tým dopravily na Velikonoční ostrov. Během jarního dopoledne navštívily děti velikonoční stanoviště se soutěžemi, které byly věnované etickému stmelení třídních týmů. Odpoledne, kterého se zúčastnili i rodiče našich žáků, jsme společně s dětmi vyrobili hnízdní budky pro ptáky,  Nechybělo ani tradiční pletení pomlázky a vystoupení dětí z tanečního kroužku a školní družiny. Speciálně pedagogické centrum Duháček připravilo přednášku o vývojové dysfázii. Za výpomoc a ovládání technického zázemí děkujeme žákům 9. C – Danielu Doležalovi a Ladislavu Pavlíčkovi.

Pedagogové a děti ZŠ logopedické