Cyklovýlet Hradec – Kuks

Ve čtvrtek 24. května 2018 vyrazili žáci osmé a deváté třídy na cyklistický výlet s turistickým a historickým zaměřením. Vyjížděli jsme v ranních hodinách z HK, abychom měli dostatek času na prohlídku barokního hospitalu Kuks, třicet kilometrů vzdáleného od Hradce. Po pečlivé přípravě jízdních kol, jejich kontrole a seřízení, se naší dálnicí stala cyklostezka mezi městem a Kuksem. Během cesty jsme se kochali krajinou Polabí, která byla příjemně osvícená květnovým sluníčkem. V cíli – na Kuksu – jsme využili možnost občerstvení a komentované prohlídky. Odjížděli jsme s novými poznatky o barokním slohu, o zakladateli hospitalu hraběti Šporkovi, o Braunově sochách Ctností a Neřestí a o bylinkách a lékárně U Granátového jablka. Na závěr přišla společná fotka a den plný nových zkušeností utekl jako voda, tekoucí kolem našich kol.

Mgr. Simon Schwab a Mgr. Radka Taichmanová