Exkurze Petrof Hradec Králové

V úterý 12. června 2018 se žáci druhého stupně zúčastnili exkurze do výrobny klavírů a pianin PETROF v Hradci Králové. Akce tak podpořila projekt „Učíme se podnikavosti“, do kterého se naše aktivně zapojila. Děti si prohlédly výrobu tohoto hudebního nástroje, na který si zahrálo mnoho slavných hudebníků. Poznali jsme cestu vzniku klavírů a pianin od kácení stromů po expedici do celého světa. Praktické ukázky byly zakončeny v tamním muzeu značky Petrof, kde nás průvodci provedli historií výroby od 19. století do roku 2018. Po zhlédnutí videa si děti vyzkoušely hru na klavíry a prohlédly si model největšího vyráběného nástroje. Protože společnost Petrof oslavila před pár lety 150. výročí založení, stala se pro všechny zúčastněné paní prezidentka Zuzana Ceralová Petrofová se svými zaměstnanci vzorem úspěšného podnikatele, který putuje za svými životními cíli a tvoří čest svým předkům.

Mgr. Simon Schwab