Projekt Podnikavost

V pondělí 18. června 2018 se žáci druhého stupně ponořili do výběru vysněného povolání nebo poslání. V rámci projektu Učíme se podnikavosti žáci pod vedením svých učitelů zjišťovali rozdíl mezi mzdou, platem, „hrubou“ a „čistou“ mzdou a odhadovali výši minimální mzdy v Česku v roce 2018. Následně si jednotlivé třídy vytvořily vlastní fiktivní firmy, rozdělily si role a pozice ve firmě a začaly propagovat a vyrábět převratné noviny domácího i světového trhu. Protože se žáci chopili svých rolí zodpovědně, možná se v příštích letech dočkáme automobilů s drony, tělové čipové karty, obrněného vozu pro armádu, elektroniky značky Strawberry nebo chutných svačinových tyčinek. Volba povolání je velké rozhodnutí do života, proto klademe ve škole velký důraz na jeho výběr a podporujeme rozvoj finanční gramotnosti a etické výchovy. Během projektu byly využity materiály, které nám poskytla pražská vzdělávací společnost Schola Empirica. Práce našich žáků byly představeny partnerským školám z Královéhradeckého kraje během setkání při projektu Učíme se podnikavosti a setkaly s úspěšnou odezvou.

Mgr. Simon Schwab