Akce školní družiny

Návštěva Solné jeskyně

Děti ze školní družiny se postupně po tři pondělky v listopadu vystřídaly v solné jeskyni Relax v Třebši. Nadýchaly se zdravého slaného vzduchu, poslechly pohádku  Spejbl a Hurvínek a pohrály si s hromádkami soli.

Drakiáda

V pondělí 10. října proběhla ve školní družině drakiáda. Přestože moc nefoukalo, létali někteří draci až do oblak…

Vychovatelky ŠD

Letní olympiáda

Sportovní odpoledne v duchu nedávno konané letní olympiády děti zažily i ve školní družině. Vyzkoušet si mohly běh jako Emil Zátopek, judo jako Lukáš Krpálek, hod oštěpem jako Barbora Špotáková nebo hod na cíl jako Kateřina Emmons. Disciplíny je velmi bavily a za svou snahu dostali všichni olympijskou medaili.

Bc. Zita Nováková

EXKURZE RADVÁNOVICE

Tematicky byla exkurze zaměřena na život Keltů na našem území – byl to výlet do historie. Žáci se seznámili se životem v pravěku,  se způsobem života naších prapředků a mohli si osahat i  některé pravěké nástroje.  Viděli pravěká obydlí či způsob dávné výroby bronzu a železa.                                    Seznámili se zde také s některými nerosty a minerály charakteristickými pro tento region, jako například pískovec a žula. Dále si pomocí demonstrace toku vody v písku na nakloněné rovině objasnili vznik meandrů řeky Jizery. Na závěr exkurze si žáci prošli dřevěnou maketu hradu Trosky.

Výprava na Rytířské hradiště

V pondělí 19.9. se naše celá školní družina vypravila k Lesnímu hřbitovu na Rytířské hradiště. Prvňáčci zvládli cestu „levou zadní“ a v příjemném počasí a na čerstvém vzduchu se dosyta vyřádili.

Bc. Zita Nováková

Letní školní družina
 V měsíci srpnu jsme si opět užili týden plný zábavy a objevů spolu s kamarády. Vyrazili jsme do úžasné IQ Landie v Liberci, která nás pohltila svými pokusy. Den zábavy v přírodě jsme zažili ve FajnParku v Chlumci nad Cidlinou. Do pravěku jsme se vypravili ve středu v Archeoskanzenu ve Všestarech. Ve čtvrtek nás čekal výlet do přírodovědného muzea u zámku v Doudlebách nad Orlicí. Nechyběla ani dobrodružná procházka na vlak do vedlejší vesnice Záměl. Pátek jsme na přání dětí strávili v zábavním parku Tongo. S kamarády si to přece každý užije mnohem lépe :)