Stary web‎ > ‎Fotogalerie‎ > ‎Fotogalerie 2015/2016‎ > ‎

Fotogalerie družiny 2015/2016Atletická olympiáda

Den dětí jsme oslavili ve sportovním duchu – atletickou olympiádou  na nedalekém hřišti ZŠ Štefánikova. Děti soutěžily v běhu na vytrvalost, běhu na rychlost, skoku do dálky, hodu do dálky a hodu na cíl. Na vítěze čekala vždy medaile a diplom. Gratulujeme!

Vychovatelky ŠD

https://goo.gl/photos/Exm7tQBa2TQURGH26

Výlet turistickým vláčkem k divočákům

Ve středu 8.6.2016 se celá školní družina vydala na výlet turistickým vláčkem až za Lesní hřbitov k oboře s daňky a divočáky. Cestou jsme si povídali o tom, jak se chovat v lese a malé divočáky jsme nakrmili zbytky našich svačinek. Cestou zpět nás čekal osvěžující nanuk.

Vychovatelky ŠD

https://goo.gl/photos/akF5BScJYXqNFDMe8Celé Česko čte dětem s Krakonošem

V pondělí 6.6. 2016 nás v rámci Týdne čtení dětem přišel navštívit pán hor Krakonoš. Přečetl nám pohádku z prostředí Krkonoš, vyzkoušel si nás z lesních hádanek, za které děti dostávaly sladké lesní jahůdky. Za odměnu jsme mu uvařili čaj z bylinek z naší zahrádky. Na závěr se s námi Krakonoš podíval na pohádku „Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru“.

Vychovatelky ŠD


https://goo.gl/photos/pYEkbiBTEgAqycNPA


Výlet ke koním na Plachtu

V pondělí 30.5.2016 jsme podnikli turistický výlet ke Zděné boudě podívat se na čerstvě narozené hříbátko. Koníkům jsme přinesli zeleninu a suché pečivo a cestou se zastavili na osvěžující zmrzlinu. Děkujeme mamince Jarouška a Matěje za domluvení výletu.

Vychovatelky ŠD

https://goo.gl/photos/UgDH8o9UqcrBhpTRA


Multikino Cinestar – film Řachanda

V pátek 20.5. se děti ze školní družiny a Logáčků zasmály u nové české pohádky Řachanda.

Vychovatelky ŠD

https://goo.gl/photos/s5tfSfHbf78bNGUq7Dobrodružná noc ve školní družině

V pátek třináctého května proběhla v naší škole Dobrodružná noc školní družiny. Vzhledem k nepřízni počasí jsme museli původní plán pozměnit. Místo do Slatiňan na Kočičí hrádek jsme jeli na výlet do Chrudimi, kde jsme navštívili muzeum loutek a pátrali jsme po stopách zatoulaného Hurvínka.  V muzeu jsme si také v dílničce vyrobili krásná loutková divadla z papíru. Po prohlídce muzea jsme se zastavili na zmrzlinu a hurá autobusem zpět do školy. Ve škole jsme místo opékání buřtů zapékali hot dogy a koukali jsme zaujatě na pohádku Harry Potter a Kámen mudrců. Přespání ve školní tělocvičně bylo velice dobrodružné. Ráno jsme se nacpali k prasknutí domácími koláči a bábovkami a šli jsme spokojeni domů.

Doprava byla finančně podpořena z prostředků Královéhradeckého kraje a tímto povedeným výletem byl úspěšně zakončen projekt zájmového vzdělávání „Čtvero ročních období“.

Tereza Ruprichová, DiS.

https://goo.gl/photos/DmWSMQLsXAjRT3HHA


Rytířské hradiště

V pondělí 9.5. jsme se s družinou a logáčkem vypravili na Rytířské hradiště Na plachtě. Prošli jsme se přírodou a lesním hřbitovem a pohráli si na krásných dřevěných prolézačkách a hradbách.

Tereza Ruprichová, DiS.

https://goo.gl/photos/WnoKJ8BfNtqCNQ8c9


Aprílové čtení

Těsně po prvním Aprílu jsme uspořádali krátké aprílové čtení, kdy naše pozvání přijala paní učitelka ze Základní školy speciální paní Mgr. Olga Slováková a přečetla nám vtipný příběh od Astrid Lindgrenové Emil z Lönnebergy. Na závěr jsme se zasmáli u Hurvínkových vtipů.

Bc. Zita Nováková

https://goo.gl/photos/hJnJ4dH3WKdZcR9h7


Čarodějnický rej

Ve čtvrtek 28.4. se na školním hřišti sešla spousta čarodějnic a čarodějů. Společně si zahráli Černou Máry, vyluštili recept na čarodějný lektvar psaný čarodějným písmem a jednotlivé ingredience hledali ukryté na hřišti. Lektvar jsme společně umíchali a kdo se odvážil, ochutnal…

Vychovatelky ŠD

https://goo.gl/photos/G99pogKAbLo11DEB6


Majáles

Ve čtvrtek 21.4. se školní družina vypravila na nábřeží, kde probíhaly majálesové oslavy. Jednotlivé vysoké školy se prezentovaly u stánků a lákaly zvědavé návštěvníky. Děti si zahrály na pravé africké bubny, operovaly plyšovou gorilu, vyrobily si rytířský štít a sledovaly zajímavé pokusy Přírodovědecké fakulty.

Bc. Zita Nováková a Tereza Ruprichová, DiS.


https://goo.gl/photos/1vxZHyRgPiipoXSQ6


Lego výstava

Dne 21.3. jsme s dětmi navštívili výstavu Lega v obchodním domě Futurum. Prohlédli jsme si všechny úžasné, velké sochy postavené z lega a pohráli jsme si v dětském koutku, kde bylo pro děti nachystáno několik stolků a herních ploch s legem. Děti mohli obdivovat sochy postav z filmu Star wars v životní velikosti, postavičky z Lego friends a Lego Ninjago nebo zvířecí koutek. Také jsme navštívili hračkárnu v obchodním domě, kde si děti mohli koupit něco malého pro radost.

https://goo.gl/photos/6H2v8n4y9Ajntmw97


Jiráskovy sady

Dne 18.4. se děti ze Školní družiny 3.oddělení a Logáček 1 vypravily autobusem MHD do Jiráskových sadů. Cestou jsme se zastavili na dobré italské zmrzlině v cukrárně. V parku jsme pozorovali kachny divoké a nutrie. Prošli jsme si celý park a nakonec se zastavili na dětském hřišti, kde si děti pohrály na prolézačkách a houpačkách.

https://goo.gl/photos/mQFXEDNKvaX3EVAM6


Popelka a fazolový den

Hru na Popelku jsme si zahráli ve čtvrtek 14.4., jen holoubci nám  nepřiletěli na pomoc a tak jsme všechen hrách, fazole, čočku a slunečnici museli přebrat sami svými prstíky. Na závěr si každý vybral jednoho závodníka a zasadil ho do květináče. V následujících dnech se o ně budeme pečlivě starat a sledovat, která fazolka vyroste nejrychleji a nejvýše.

Bc. Zita Nováková


https://goo.gl/photos/TJAf2sQpgk3renXv8


Planetárium

V pondělí 11.4. se celá družina vypravila do nedalekého digitálního planetária na Novém Hradci. Společně jsme se proletěli na Měsíc, planetu  Mars, trpasličí planetku Pluto a mezi ledové krystaly prstence Saturnu. Zopakovali jsme si také známá i neznámá souhvězdí naší oblohy a zasmáli se u vesmírné pohádky.

Vychovatelky ŠD

https://goo.gl/photos/WmUrvd9dMQzUjRoy5


Návštěva Infocentra ČEZ na Hučáku

V pondělí 21.3. jsme s prvňáčky poprvé navštívili Informační centrum skupiny ČEZ na Hučáku. Děti se dozvěděly o možnostech alternativních zdrojů energie a jejich působení si mohly samy vyzkoušet v pokusné laboratoři.

Bc. Zita Nováková

https://goo.gl/photos/ysbp4EsVuskUx5y97


Velikonoční pečení

V předvelikonoční období jsme si připomněli také tradici pečení a vaření. Děti vyrobily nádherné jarní muffiny, slané sýrové housenky, ovocné košíčky a banánky v čokoládě. Práce je velmi bavila, stejně jako tříchodový zákusek druhý den po obědě, který s chutí všichni snědli.

Vychovatelky ŠD

https://goo.gl/photos/GMF79KTZNDxisa4E8


Exkurze do Informačního centra v Hradci Králové

Nové digitální Informační centrum na Eliščině nábřeží si naši žáci prohlédli v pondělí 7.3.2016. Na fotografiích jsme se přenesli na známá i neznámá místa Hradce Králové, prohlédli si planety a výstavu fotografií. Procházkou jsme se opět vrátili k zastávce MHD a ke škole.

 Bc. Zita Nováková


Další fotografie naleznete zde

Hry s PET víčky

Uvědomění si vlastního těla a jeho hranic si děti ze školní družiny a Logáčku vyzkoušely „na vlastní kůži“. Ve dvojicích obkreslovaly ležící postavu spolužáka. Důležitá byla spolupráce a důvěra. Děti práce velmi bavila a vznikla spousta zajímavých dvojníků.

Bc. Zita Nováková


Další fotografie naleznete zde

Pěvecká soutěž

V úterý 23.2. 2016 proběhla ve školní družině Pěvecká soutěž. Zapojit se mohly i děti z Logáčků. Písničku si děti vybraly samy a za doprovodu hudby ji zazpívaly před skutečným publikem a s mikrofonem v ruce. Zazněly písničky Červená Karkulka, Non stop, Na kolena od skupiny Škwor, Nafrněná, Když se zamiluje kůň a další. Nejlepší zpěváci obdrželi malou cenu a diplom.

Vychovatelky ŠD


Další fotografie naleznete zde


Zájezd do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka

V neděli 21.2.2016 jsme podnikli za finanční podpory Královéhradeckého kraje v rámci projektu „Čtvero ročních období“ zájezd do Prahy na představení Hurvínkovo přání. Po skončení divadla nás pan řidič odvezl pod nedaleký Petřín, kde jsme se krátce naobědvali a navštívili Zrcadlové bludiště. Počasí nám ve stověžaté matičce Praze přálo a i přes počáteční zdržení si výlet děti i rodiče užili.

Bc. Zita Nováková
Další fotografie najdete zde


Valentýnské hry 2016

Valentýna jsme si se školní družinou připomněli pomocí několika zábavných her. Děti sbíraly srdíčka stejné barvy, hledaly ostatní podle jmen napsaných na srdci a ve dvojicích měly za úkol vytvořit tvar srdce ze svých těl. Na závěr proběhla kresba „představy lásky“ ve dvojicích, ze které vyšly moc pěkné obrázky.

Bc. Zita Nováková

Další fotografie naleznete zde


Karneval školní družina 201615.2. se školní družina společně s Logáčkem převlékla do masek a kostýmů a ve školní tělocvičně začal karnevalový rej. Paní vychovatelky s dětmi si zatancovaly a hráli jsme různé veselé hry . Nejkrásnější a nejnápaditější masky dostali diplom a oceněni byli také nejlepší tanečníci.


Další fotografie naleznete zde


Zimní radovánky

Nový rok nás přivítal sněhovou nadílkou. Děti byly nadšené, a tak jsme vytáhli pekáče a lopaty a užívali si sněhu. Postavili jsme také dva ohromné sněhuláky – Marii a Kubu, kteří se ze školního hřiště smáli na celou školu, dokud neroztáli.

Bc. Zita Nováková


Další fotografie naleznete zde 


Pexesový maraton ve školní družině…Bc. Zita Nováková

Další fotografie naleznete zde


Družinová vánoční besídka

Poslední školní den v roce 2015 jsme společně oslavili zpěvem vánočních koled, rozbalováním dárků pro družinu a pouštěním skořápkových lodiček…

Bc. Zita Nováková

Další fotky naleznete zdeLezecká stěna

Postupně všechny skupiny školní družiny a Logáčků navštívily lezeckou stěnu vedle obchodního centra Futurum. Děti se vystřídaly v lezení pod vedením zkušených instruktorů. Řada z nich překonala strach a vylezla až nahoru ke stropu. Děti na sebe mohly být právem hrdé.

Bc. Zita Nováková

Další fotografie naleznete zdeModeling


Vzpomínky na krásné modely a modelky z módní přehlídky na Vánočním radování (3.oddělení školní družiny a Logáček 1). Modely byly vyrobeny z odpadového materiálu – chráníme životní prostředí.

Tereza Ruprichová, Dis.

Další fotografie naleznete zde


Život v Logáčku a školní družině ...

... dokumentují fotografie z 20. 1. 2016, na nichž je tvůrčí podnícenost dětí paní vychovatelkou Terezou Ruprichovou, DiS, zjevná. Další fotografie nalezne laskavý čtenář zde.

© foto Tereza Ruprichová a Michal Souček

Tradiční setkání prvňáčků s deváťáky, 17. 12. 2015

Již podruhé se uskutečnilo setkání tříd, které se v daném školním roce vidí poprvé a naposledy – prvňáčci a deváťáci. Společně jsme zavzpomínali na uplynulá léta, podělili se o nejlepší zážitky ze školy a popřáli prvňáčkům mnoho úspěchů do dalších školních let. Sladkou tečkou byla společná hra „Hladový eskymák“, u které se všichni zasmáli. Na závěr si všichni ozdobili několik perníčků.

Fotogalerie je zde

Bc. Zita Nováková
Adventní čtení 14. 12. 2015


Vánoční zvyky, tradice a biblický příběh o narození Ježíše Krista jsme si připomněli v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Studentka evangelické fakulty Univerzity Karlovy Zora Nováková, DiS. vyprávěla dětem o křesťanském a židovském pojetí vánočních svátků. Přečetli jsme si příběh Jak Ježíš přišel na svět z knihy Příběhy z Bible převyprávěné od Lea Pavláta a Zuzany Holasové. Na závěr se děti dozvěděly, kdo naděluje dárky a stromeček v různých státech Evropy a světa.Bc. Zita Nováková


Adventní program v Muzeu východních Čech, 8. 12. 2015

Nastávající vánoční čas jsme si zažili v Muzeu východních Čech. Prohlédli jsme si pravé skleněné ozdoby na stromeček, připomněli si vánoční zvyky a na závěr si vyrobili zachumeleného sněhuláka.
Fotogalerie je zde
Bc. Zita Nováková, Radka Černohousová, Tereza Ruprichová, DiS.

Čertovské pečení perníčků


Na první prosincový den jsme zamířili do školní kuchyňky a společně napekli hromadu sladkých voňavých perníčků. Nejpovedenější perníčky jsme nechali za oknem pro čerty, aby si nás neodnesli do pekla.
Fotogalerie je zde
Bc. Zita Nováková

Návštěva solné jeskyně, 30. 11. 2015Něco pro své zdraví jsme udělali návštěvou solné jeskyně Relax v Třebši. Poslechli jsme si zajímavé pohádky a vyprávění pověstí, relaxovali při zvuku moře. Za odměnu dostaly děti dokonce malou hračku.

Bc. Zita Nováková

Návštěva benefičního jarmarku
Dne 26.11. jsme s dětmi podpořili sbírku na podporu studia indické holčičky. Na jarmarku byla široká nabídka domácích zákusků, marmelád, ručních výrobků. Děti měly možnost si vyrobit čertíka z vizovického pečiva. Za finanční podporu všem velmi děkujeme.

Vychovatelky Bc. Zita Nováková, Radka Černohousová a Tereza Ruprichová, DiS.Modelínové odpoledne 26. 11. 2015
Práci s domácí modelínou si děti vyzkoušely s nadšením. Vzniklo mnoho zajímavých ježků, ale také Mimoňů, zvířátek a ovoce…

Bc. Zita NovákováPokusy ve družině 25. 11. 2015
Ve školní družině jsme si zahráli na malé vědce a vyzkoušeli si zajímavé pokusy s vodou – čarodějův bublající lektvar, hustotu různých kapalin nebo hopsajíc
í hrozinky.

Bc. Zita Nováková


Staráme se o ptáčky, 24. 11. 2015Bc. Zita Nováková


Pátek třináctého? Návštěva multikina Cinestar!


V pátek 13.11. si děti ze školní družiny užily zábavný film Mune – strážce měsíce.

Tereza Ruprichová, DiS. a Vendula Kňourková


Výstava železničních modelů 11. 11. 2015

Žáci prvního stupně měli možnost v rámci školní družiny shlédnout výstavu modelů vláčků na Hlavním nádraží. Detaily v krajině jako horolezci na skalách, stádo divokých prasat nebo pěstované zelí na záhoncích je doslova uchvátily. Budeme se těšit, že příští rok uvidíme prérijní krajinu divokého západu, na které nyní modeláři pracují.


Vychovatelky ŠD Bc. Zita Nováková, Radka Černohousová a Tereza Ruprichová, DiS.


Fotogalerie je zdeDružina v listopadu 2015 - knihovna Pohádka

V pondělí 9.11. jsme s dětmi navštívili městskou knihovnu Pohádka nedaleko školy. Děti se dozvěděly o možnosti přihlášení do knihovny, prohlédli si zajímavé knížky a časopisy. Starší žáci se i rádi začetli.

Bc. Zita NovákováFotogalerie je zde


Podzimní prázdniny v Moravském krasu, 29. - 31. 10. 2015


V rámci projektu Čtvero ročních období finančně podpořeném Královéhradeckým krajem prožily děti nevšední podzimní prázdniny v Moravském Krasu. Zažily cestování osobním vlakem, rychlíkem „Macocha“, autobusem, lanovkou a plavbu na lodičce. Ubytování bylo také nevšední - nad propastí Macocha v turistické chatě s polopenzí. Děti navštívily tři jeskyně z pěti přístupných turistům – Punkevní, Balcarku a Kateřinskou. Statečně vyšly na zříceninu hradu Blansek a podívaly se na úplné dno propasti Macocha. Večer jsme vždy společně četli pověsti Moravského krasu, z nichž nejvíce se líbila pověst o statečné Kateřince, která zahynula v jeskyni a podle níž dostala jeskyně jméno.

Fotogalerie je zde


Bc. Zita Nováková, Radka Černohousová


Hrajeme si v družině - říjen 2015


Fotogalerie zde


Návštěva Multikina Cinestar, představení V hlavěV pátek 23. 10. 2015 navštívili prvňáčci, třeťáci a čtvrťáci ze školní družiny a Logáčků filmové představení „V hlavě“, u něhož jsme se všichni zasmáli.

Bc. Zita Nováková


Halloween 26. 10. 2015

Týden před samotným svátkem Halloween si děti ve družině a Logáčku opravdu užily. Poslouchaly strašidelné povídky a příběhy, dlabaly dýně, vyráběly strašidelné obrázky a vyzkoušely si strašidelné i legrační hry a soutěže.

Fotogalerie zdeVychovatelky ŠD Bc. Zita Nováková, Radka Černohousová a Tereza Ruprichová, DiS.

Drakiáda 19. 10. 2015

V pondělí jsme si zaběhali na kopci za školou a vyzkoušeli nové i staré draky. Přestože téměř nefoukalo, někteří draci létali báječně.


Fotogalerie zde

Vychovatelky ŠD Bc. Zita Nováková, Radka Černohousová a Tereza Ruprichová, DiS.

Jablíčkový týden 5. - 9. 10. 2015

Celý jeden říjnový týden si děti ve školní družině a Logáčku užívaly v podzimním duchu- sklizně jablíček. S jablíčky hrály různé hry, počítaly, sbíraly jablíčka za pěkné chování, tiskaly jablečný kompot a připomněly si, jak jsou jablka zdravá. Společně si také vyzkoušely upéct jablečný závin a vyrobit nepečený jablečný dort.

Bc. Zita Nováková
Odkaz na fotogalerii je zde
Na parníčku po Labi - 21. 9. 2015

V pondělí 21. 9. 2015 jsme poprvé s prvňáčky vyrazili na společný výlet, tentokrát na plavbu parníčkem po Labi. Počasí nám přálo, pan kapitán byl v námořnickém a každý si mohl chytnout kormidlo a loďku řídit.

 Vychovatelky ŠD Zita Nováková, Radka Černohousová a Tereza Ruprichová


Odkaz na fotogalerii je zde
Hrajeme si v družině - září 2015

Prvňáčci si postupně zvykají na nové prostředí školy. Společně si hrajeme na hřišti a v herně, učíme se pravidla dobrých vztahů, posloucháme pěkné pohádky a trénujeme stolování v jídelně. Zapojili jsme se i do výtvarné soutěže pastelkami „Pomoc pro kamaráda v nouzi“.

Vychovatelka  Bc. Zita NovákováOdkaz na fotogalerii je zde
 
Comments