Výlet do ghetta Terezín

Ve středu 27. 6. 2018 vyrazili někteří žáci ze 7., 8. a 9. třídy na školní výlet do barokní pevnosti a židovského ghetta Terezín. Děti zjistily, k čemu sloužil koncentrační tábor za WW2, kolik nepohodlných osob bylo v Malé pevnosti vězněno, jaké stravovací a hygienické podmínky panovaly v táboře a proč dodnes Židé pokládají na hřbitovech kamínky namísto květin. Zajímavým zjištěním bylo, že byl ve věznici vězněn Gavrilo Princip (atentátník na Františka Ferdinanda d´Este), Arnošt Lustig nebo Milada Horáková. Památník v nás posílil nutnost neustále se poučovat z národní historie, která není příliš vzdálená! Děti zhodnotily výlet za zdařilý a na závěr jsme uctili památku těch, kteří se z pevnosti nikdy nevrátili nebo byli deportováni k vyhlazení.

Mgr. Martin Lazorišák a Mgr. Simon Schwab