Národní setkání účastníků projektu „Učíme se podnikavosti“

V pondělí 5. listopadu 2018 se zástupci naší školy – Mgr. Ivana Přívratská a Mgr. Simon Schwab – zúčastnili celorepublikového setkání učitelů základních škol z celé České republiky, kteří se zapojili do projektu o podnikavosti. Během setkání, které probíhalo v Technologickém centru v Hradci Králové, byla zhodnocena dosavadní spolupráce Center kolegiální podpory s partnerskými školami. Učitelé sdíleli své zkušenosti a vzájemně se inspirovali, jak vést žáky k podnikavosti. Dále reflektovali využití pracovních listů ve výuce. Z příjemně stráveného setkání jsme pro naši školu vytyčili tyto cíle: projekt Příběh mojí rodiny (proběhne na konci listopadu 2018), využití pracovních listů ve výuce, vytvoření třídních firem pro vánoční školní jarmark, uspořádání exkurze do firmy nebo k podnikavé osobnosti z Královéhradeckého kraje a spolupráce s partnerskými školami. V závěru jsme sdělili své zkušenosti paní redaktorce Českého rozhlasu HK, která o celém projektu natočila reportáž. Ze setkání byla pořízena tisková zpráva.

V současné době tvoří síť podnikavých škol 14 přímo zapojených základních škol jedna v každém kraji) a 42 spolupracujících škol.

Více se o tomto ojedinělém projektu dozvíte na http://scholaempirica.org/ucime-se-podnikavosti/.

Mgr. Ivana Přívratská a Mgr. Simon Schwab