Burza SŠ a Živá knihovna povolání

V pátek 16. listopadu 2018 zavítali žáci 8. a 9. třídy do hradeckého Aldisu, kde měli možnost zhlédnou prezentace středních škol a navštívit Živou knihovnu povolání. Během akce děti vyslechly a měly příležitost vyzkoušet, co obnáší profese seřizovače ve firmě Ardagh Metal Packaging Czech republic; co má zvládat klavírník v PETROFu; jaké možnosti odkrývá zaměstnání elektrikáře v ČEZu; proč se proslavila hradecká firma Technistone ve světě; proč má perspektivu stavební technik ve společnosti M-silnice (MEDIS Holding) a jaké nevšední zážitky obnáší povolání zdravotní sestry ve Fakultní nemocnici v HK. Těmito a dalšími profesemi byli osloveni naši žáci, aby jim zaměstnavatelé ulehčili nelehký životní krok volby povolání. Přejeme žákům mnoho štěstí při jejich volbě.

Mgr. Simon Schwab