Příběh mojí rodiny

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 probíhal na celé škole, tedy od 1. až do 9. třídy, etický a podnikavý projekt Příběh mojí rodiny. Nejdůležitějším cílem projektu bylo navázat hlubší komunikaci uvnitř rodiny, posílit vztahy a zavzpomínat na své předky. Děti si proto doma připravovaly podklady k sestavení rodokmenu své rodiny, vymýšlení symbolů a charakteristik do rodinného erbu, vyptávaly se prarodičů, jak v minulých letech probíhala školní a mimoškolní výuka v porovnání s dnešním světem. Zároveň si děti nosily do školy fotografie ze svého dětství a vhodně je komparovaly s nynější dobou – to vše posloužilo k vytvoření JÁ-plakátu, který poslouží jako reklama na jedinečnost každého žáčka. V neposlední řadě docházeli přímo do výuky rodiče a blízcí, aby představili svoji profesi. A tím i motivovali ostatní spolužáky při přemýšlení o vlastní budoucnosti a výběru povolání. Naskytla se nám originální příležitost vyslechnout a vyzkoušet si vše, co souvisí s hasičem, policistou, vojákem, lékárnicí, kontrolorem výroby autorádií, vedoucí výroby zdravotnických potřeb, historičkou, muzejní kurátorkou nebo výživovou poradkyní. Tím jsme na naší škole podpořili myšlenku projektů o podnikavosti a etice. Všem zúčastněným patří obrovský dík, vážíme si vašeho přístupu ke vzdělávání dětí a těšíme se na další takové akce.

Mgr. Simon Schwab