Vánoční radování 2018

V úterý 18. prosince 2018 se celá škola ponořila do tematického projektu České Vánoce. Během dopolední výuky si žáci s učiteli připomínali vánoční tradice a zvyky, připomínali si dějinný příběh Ježíše Krista, ale i odlišnosti oslav vánočních svátků ve světě. Neměli bychom opomíjet, že děti vyrazily do okolních lesů, aby obdarovaly lesní zvěř chutnými pokrmy (tvrdý chléb, jablka nebo mrkev byly samozřejmostí). V 15 hodin byl zahájen program pro rodiče a přátele školy – děti totiž otevřely brány na vánoční jarmark. Žáci si, nejen díky projektu Učíme se podnikavosti, založili třídní firmy, vytvořili logo firmy a vymysleli výstižný slogan. Proměnili se do role prodejců, podnikavých osobností. Na jarmarku byl dostatek produktů, a tak si všichni zájemci mohli koupit, co se jim líbilo. Novinkou v letošním ročníku byl vánoční bazar knih. Kdo měl chuť, zavítal do kavárny nebo na výstavu vánočních andílků. Následně se v prostorách školní jídelny představil svým uměním žonglér, který ohromil všechny přítomné generace. Show pokračovala vyhlášením výsledků soutěže O nejlepší cukroví – vanilkové rohlíčky. Závěr dne patřil třídám obou stupňů školy, školní družině i tanečnímu kroužku. Na Vánočním radování se každá zapojená třída prezentovala vystoupením, které pilně a poctivě nacvičovala. Úvodního slova se ujala Mgr. Ivana Přívratská, která v úvodu rozsvítila vánoční stromeček, a tak celou akci zahájila. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat nebo nás podpořili.