Projekt „Naše město – můj domov“  – 26. 4. 2019

Tento projekt nás zavedl do historických zákoutí našeho města. Na Velkém náměstí jsme mohli obdivovat královéhradeckou dominantu – Bílou věž – a řadu dalších architektonických skvostů, např. katedrální kostel sv. Ducha, bývalou radnici čp. 1, Biskupskou rezidenci, kostel Nanebevzetí Panny Marie, dům U Špuláků, schodiště Bono Publico, Gočárovo schodiště a  Mariánský sloup. Na meteorologické stanici jsme zjišťovali aktuální teplotu, atmosférický tlak a vlhkost vzduchu. Poté jsme se přesunuli na Malé náměstí ke kašně se sousoším sv. Jana Nepomuckého a na jednom z měšťanských domů jsme objevili pamětní desku známého divadelního dramatika Václava Klimenta Klicpery. Prohlídku jsme zakončili u evangelického kostela, který byl postaven podle návrhu architekta Oldřicha Lisky. Dominantní částí stavby je zastřešení zvonice, které symbolicky připomíná husitskou helmici.

 

 

Posted in 3.D