Exkurze do ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi

V úterý 28. května 2019 zavítali žáci do mladoboleslavské automobilky ŠKODA AUTO, a to v rámci projektu Učíme se podnikavosti. Získané zkušenosti z exkurze by mohly napomoci žákům při volbě budoucího povolání. Zhlédli jsme několik výrobních hal, technologických postupů i pestrost pracovních pozic. Oceňujeme jedinečnou příležitost vidět výrobu aut, a to od počátečních dílků až po vyjetí na české a zahraniční silnice. Ve Škoda muzeu jsme propojili tyto zkušenosti s historickým vývojem značek Škoda a Laurin & Klement. Na vlastní oči jsme obdivovali historické modely aut, které brázdily republiku v různých časových epochách. Nevynechali jsme ani virtuální realitu. Zážitkům z exkurze se budeme dále věnovat ve výuce občanské a etické výchovy.

Mgr. Simon Schwab