Sportovně-relaxační týden na 2. stupni

V týdnu od 17. června do 21. června 2019 probíhal na celém druhém stupni sportovní týden, který byl zaměřený na sportovní hry, relaxaci v přírodě a utužování kamarádských vztahů napříč jednotlivými ročníky. Celý týden byl pečlivě propracovaný, každý den se děti s učiteli věnovaly jiným aktivitám. V pondělí 17. 6. vyrazily šesté až deváté třídy do terénu v areálu kolem rybníku Biřička na Novém Hradci. Třídy zde soutěžily v mnoha soutěžích a aktivitách (přetahovaná lanem, běh lesním terénem, míčové hry, první pomoc, balení evakuačního zavazadla). Rádi bychom poděkovali panu Čermákovi za poskytnutí a dovoz vychlazené limonády. V úterý 18. 6. byl naším cílem Stříbrný rybník a přilehlé městské lesy. Děti zde měly za úkol dešifrovat tajné vzkazy a poskládat z nich příběh. Cestou na lesní hradiště rozpoznávaly siluety zvířat, určovaly dobu rozkladu odpadů v přírodě a pracovaly s výroky slavných osobností filozofie a pedagogiky. Ve středu 19. 6. se žáci rozdělili na dva týmy. První tým dětí odjel na cyklistický výlet do pevnosti Josefov. Zde se žáci museli orientovat ve starých mapách, pevnostním podzemí, rozpoznávat hluky a zvuky typické pro 18. století a interaktivně se tak seznámili s historií a životem Josefa II. Druhý tým dětí se vydal poznávat krásy městských parků a sadů. Završením byl uspořádaný piknik v přírodě. Ve čtvrtek 20. 6. se první skupina dětí odhodlala pokračovat v započatém cyklistickém duchu – naším cílem bylo projet hradecké lesy ve směru na Bělečsko a přilehlé okolí, z druhé strany na Mazurovy chalupy. Druhá skupina se vypravila do kampusu hradecké univerzity poznávat tajemství přírodních věd – probíhal zde další ročník Hrajme si i hlavou. V pátek 21. 6. jsme měli zamluvenou exkurzi v centrále Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje a sportovní hry v Jiráskových sadech. Velký dík patří Radě rodičů za poskytnutí finančních prostředků k nákupu odměn pro týmy dětí. Celý sportovní týden byl velmi náročný, ale zároveň obohacující pro všechny.

Proto se chovejme dle Komenského výroku: „Pole má oči, les uši, chovej se všude, jak se sluší.“

Za celý tým Mgr. Simon Schwab.