Příběh mojí rodiny v 9. třídě

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 se celá škola zapojila do projektu Příběh mojí rodiny. Pozadu nezůstali ani žáci deváté třídy. Velmi důležitá byla domácí příprava žáků – vyprávět si s rodiči nebo prarodiči o starých rodinných fotografiích, původu předků, zálibách i oblíbených místech. Ve škole zpracovávali žáci slohové psaní o staré fotografii, pracovali s mapami Česka, do kterých zaznamenávali místa narození a místa současného bydliště členů rodiny: Závěrečnou částí byl workshop vedený muzejní pedagožkou k královéhradeckého muzea Mgr. Marií Kozákovou. Program se zaměřil na význam a poslání muzeí, jejich pracovníky, sbírky, uložení předmětů. Projekt se velmi vydařil. Zároveň děkuji rodičům žáků za aktivní přístup k domácí přípravě.

Mgr. Simon Schwab