Praktické činnosti 16. 3. – 22. 3.

PŘEDMĚT: Praktické činnosti

 

TÝDEN: 16. 3. – 22. 3. 2020

 

ZADANÝ ÚKOL: –          Napsat nebo vytisknout a nalepit do sešitu zápis.

–          Vypracovat referát.

 

UČEBNICE (WEBOVÉ STRÁNKY APOD.): https://mobilni-telefony.heureka.cz/

 

VÝSTUP (práce žáka): –          Napište si nebo vytiskněte a nalepte do sešitu zápis.

 

Zápis do sešitu:

SDĚLOVACÍ TECHNIKA

= telekomunikace

–          Sdělování informací na dálku.

–          Komunikace probíhá buď mezi dvěma subjekty, nebo vychází od jednoho odesílatele k většímu množství příjemců.

–          Druhy telekomunikace: telegrafie, dálnopis, telefonie, telefax, mobilní telefonie, rozhlas, televize.

 

 

–          Vypracujte referát o mobilním telefonu, který si sami vyberete na internetových stránkách. Referát bude obsahovat informace o funkcích, ovládání a užití, údržbě, bezpečnosti a obrázek mobilního telefonu. Mobilní telefon musí jít zakoupit online přes internet (z důvěryhodného internetového obchodu – podívejte se na recenze obchodu a do referátu vložte odkaz na internetový obchod), cena mobilu max. 5 500 Kč (snažte se najít výhodnou cenu, můžete použít porovnávání cen na srovnávacím portálu jako je např. Heureka: https://mobilni-telefony.heureka.cz/. Mobil by měl mít kvalitní fotoaparát.

Vypracovaný referát zašlete do 22. 3. 2020 na mailovou adresu: aneta.patkova@zs-logopedicka.cz

 

KONTAKT NA UČITELE: aneta.patkova@zs-logopedicka.cz