Projekt Příběh mojí rodiny – Jsme podnikaví

Naše škola je dlouhodobě zapojena do celostátního projektu Učíme se podnikavosti (Schola Empirica) a vede centrum kolegiální podpory. V projektu pracujeme a do výuky zařazujeme metodiku Skills Builder, která vede pedagogy i žáky k vytváření měkkých dovedností (schopnost naslouchat, schopnost prezentovat, řešit problémy, dotahovat činnosti do finální podoby, pracovat v týmu, mít vůdčí schopnosti, být kreativní a pozitivně naladěný).

V pátek 21. května 2021 jsme věnovali dopolední vyučování projektu, kde došlo k ještě většímu propojení školy, rodiny, etiky a podnikavosti. Děti si se svými rodiči, prarodiči i sourozenci pečlivě připravovaly podklady ke zpracování pracovních listů a koláží. Děti představily profesní život svých rodičů a dalších rodinných příbuzných a zároveň se zamýšlely nad volbou svého vysněného či oblíbeného povolání. V závěru vše zpracovaly do podoby obrázků, koláží a myšlenkových map. Každá třída obdržela certifikát o absolvování metodiky Skills Builder.

Děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli.

Za celý tým Mgr. Tomáš Dostálek a Mgr. Simon Schwab