Prvňáčci v září

ZÁŘÍ

Už nezbyl klásek na poli, zas jdeme všichni do školy.

Do modré školní písanky zapisujeme říkanky.

Odlétnou na jih tažní ptáci, místo nich k mrakům letí draci.

Červený, modrý – uvidíš, který z nich poletí výš. 

Děti z 1. C třídy se toho za první školní měsíc hodně naučily. Zvládly být školáky, vydrží při hodině sedět, hezky pracovat, umí se hlásit a nebojí se nahlas říci odpověď. Staly se kamarády a ve třídě je hodně legrace. Moc je baví přestávky, kdy mají čas na svoje báječné svačinky. A taky na popovídání…a co dál?

Naučily se první písmenka a už bezpečně poznají hlásku A, M, L. V matematice umí počítat do pěti a někteří i mnohem více, znají znaménka menší, větší, rovná se a nedělá jim žádné vrásky napsat číslici 1, 2. Díky hudební výchově už umí zazpívat písničku Žabička zelená a před hodinou psaní zase dokáží procvičit prstíky s říkankou: Ťuká, ťuká deštík. V tělocvičně se jim nikdo nevyrovná a při hodinách kreslení umí namalovat ty nejhezčí a nejveselejší obrázky. Je toho hodně, co kluci a holčičky umí. A já jsem na ty svoje prvňáčky moc a moc pyšná. Držím vám pěsti, ať vám jde práce i nadále tak moc hezky. Petra Dvořáčková – třídní učitelka

 

Moc vás všechny zdravíme. Prvňáčci z 1. C třídy
Posted in 1.C