DÝŇOVÉ SLAVNOSTI V 1.E

Ve čtvrtek 21. 10. proběhla celodenní akce Dýňové slavnosti. Program byl opravdu bohatý a pro žáky bylo připraveno spoustu zajímavých činností. 
Strašidelná halloweenská atmosféra na děti čekala již při ranním vstupu do školy, kdy projití tmavou chodbou za doprovodu strašidelných zvuků bylo pouze pro odvážlivce. 
Náplní první hodiny bylo vydlabávání dýní. Žáci si vybrali motivy na vyřezávání a s naší malou dopomocí zvládli dýně sami vytvořit. 
Dalším bodem dne bylo vyhlášení soutěže O nejhezčí podzimní dekoraci. Tomuto tématu je věnován celý předchozí článek, na který se můžete podívat. 
Dopolední program pokračoval dalšími strašidelnými aktivitami např. skládáním halloweenského obrázku, hledáním rozdílů v pracovním listu či vycházkou do parku, kde bylo pro děti připraveno Podzimní hledání. 
Po malé obědové pauze pokračoval odpolední program započatý představením a přehlídkou děsivých kostýmů. 
Dalšími aktivitami byla židličkovaná, hledání předmětů ve slizké směsi a lovení jablíček z vody bez použití rukou. 
Poté nastal čas na přípravu besídky pro rodiče a další příbuzné. 
Pro návštěvu byly přichystané tematické dobroty. Dýňový cheesecake, hrůzostrašné batáty, pavoučí sýr, perník a ovocný čaj na zahřátí. Děti měly pro rodiče nachystané krátké představení v podobě podzimních básní a písní.

Myslíme si, že se akce velmi zdařila a děkujeme za krásné a pozitivní ohlasy ze strany rodičů. 
Budeme se těšit na další podobné akce. 

Třídní učitelka Natálie Bělohlávková a vychovatelka Simona Chaloupková