Vitamínový den

V rámci vitamínového dne jsme využili naše znalosti téměř ze všech předmětů. Pomocí obrázků jsme vyhledali slova podřazená ke slovům ovoce a zelenina, potraviny a jídlo. Šli jsme nakupovat do obchodu se zeleninou, na tržiště a ke Skrblíkovi. Zjistili jsme, že u Skrblíka je to opravdu drahé. Také víme, že se ovoce i zelenina váží a známe jednotky hmotnosti. Umíme si vybírat potraviny, které jsou bohaté na vitamíny a také známe, proč jsou vitamíny pro naše tělo důležité. Hodně nás bavilo ochutnávání ovoce a zeleniny. Všichni jsme poznali podle chuti, co nám naši kamarádi přichystali za zdravé dobroty. A jaký by to byl den, kdybychom nemalovali? Vzali jsme si žlutou pastelku, namalovali hrušku a spoustu dalšího ovoce a zeleniny. Pomohla nám k tomu básnička Malíř od F. Hrubína. Nesmíme zapomínat, že nejen zdravá výživa, ale i pohyb přispívá k našemu zdraví a proto se už moc těšíme na páteční plavání. 

 

Posted in 2.D