BEZPEČNĚ NA CESTĚ – projektový den

V pátek 12. listopadu bylo i pro žáky prvního ročníku připravené projektové dopoledne, které bylo zaměřené na bezpečnou cestu do školy.

Program byl pestrý a aktivit bylo opravdu spousta. Nejprve jsme společně zjišťovali, kdo do školy jezdí autem, kdo autobusem nebo kdo naopak chodí pěšky. S každou cestou je spojena spousta dopravních pravidel, které se musí dodržovat, např. správně se rozhlédnout na přechodě, chodit vlevo po chodníku, vyčkat na zeleného panáčka u semaforu. Nesmí se zapomenout ani na respektování dopravních značek, se kterými jsme se také seznámili a rovnou jejich význam využili na dopravním hřišti. 
Byla to velmi naučné a děti to moc bavilo. Naučené značky jsme poté pomocí pexesa ještě procvičili.
Závěrem projektu byla kreativní aktivita – nakreslit svou cestu do školy.

Doufáme, že pro žáky byl tento den naučný, a že získané informace o bezpečném chování využijí nejen při cestě do školy.

BUĎTE NA SEBE OPATRNÍ!

 

Posted in 1.E