Bezpečnostní dny s Hasičským záchranným sborem a Městskou policií

Minulý týden byly pro žáky první a druhé třídy připraveny dva bezpečnostní dny. V pondělí 22. listopadu nás navštívili příslušníci Hasičského záchranného sboru z Rychnova nad Kněžnou. Nejprve děti seznámili s náplní jejich práce a poté jim představili důležitá čísla, která se v případě ohrožení používají. Ve spojitosti s tím si žáci vyzkoušeli cvičný hovor Hasičskému záchrannému sboru.
Na závěr dětem předvedli svou výzbroj pro výjezdy k nebezpečným situacím.

Na program jsme navázali ve čtvrtek 25. listopadu, kdy jsme vyrazili do Zámeckého parku v Rychnově nad Kněžnou, kde nás přivítali příslušníci Městské policie. Přijeli  ve služebním vozidle a pro děti měli připravené překvapení v podobě ukázky výcviku služebního psa. Také proběhla ukázka způsobu zadržení pachatele.

Akce hodnotíme jako velmi podařené a děkujeme za zpestření výuky.

1.E a 2.D