Jak přišel MIKULÁŠ…

6. prosince – svátek má Mikuláš. První předvánoční nadílka čeká na hodné děti v předvečer svátku svatého Mikuláše 5. prosince. Čert, anděl i Mikuláš chodí dům od domu a hodné děti obdarovávají sladkostmi, zlobivým pak nadělí uhlí nebo bramboru. 

Na tabuli dnes paní učitelka nakreslila hlavu Mikuláše a my jsme pochopili, že dnešní den si uděláme Mikulášské dopoledne. A co jsme všechno jsme dnes zvládli?

Nejprve nám paní učitelka četla Čertovskou pohádku. Pohádka byla o tom, proč je ve dne světlo a v noci tma. Po přečtení pohádky jsme dostali obrázky čerta, Mikuláše a anděla a my jsme si je vybarvili. Na hodině matematiky na nás čekalo čertovské počítání a na tabuli jsme měli pekelně těžké příklady do 5. Vše jsme zvládli na jedničku, a tak jsme se mohli seznámit s novou číslicí – 6. Ani tady jsme nebyli bezradní, číslici jsme se naučili psát velmi hezky. V hodině čtení jsme se naučili čertovskou básničku:

ČERTÍKU, BERTÍKU, CO TO NESEŠ V PYTLÍKU? NESU MYŠ, ČERNOU MYŠ, SNAD SE, ČERTE, NEBOJÍŠ? Umíme ji všichni a můžeme se doma pochlubit rodičům. Za pilnou práci a aktivitu jsme na konci dne vysloužili sáček s dobrotami a také krásnou gumou – holčičky dostaly ve tvaru jednorožce a kluci ve tvaru autíčka. To bylo radosti. 

Dopoledne uteklo jako voda a odpoledne na nás ve školní družině ještě čekalo zábavné odpoledne s názvem ´ĆERTOVSKÁ ŘACHANDA. Tak hurá za dalšími zážitky.

Prvňáčci z 1. C třídy

 

 

Naše třídní nástěnka
Nová číslice – 6
Užili jsme si prima Mikulášské dopoledne. Kluci a holčičky z 1. C a paní učitelka Petra Dvořáčková
Posted in 1.C