Družinkovská zimní olympiáda

Tento týden jsme si v naší družince udělali Zimní olympiádu. Začátkem týdne jsme si povídali, jak takové hry probíhají. Jmenovali jsme sporty, které můžeme na Olympiádě vidět. Vysvětlili jsme si, že se tohoto sportovního setkání účastní sportovci z celého světa. Další den jsme zahájili naši školní olympiádu, kde jsme lyžovali pomocí vyrobených kartonových lyží, v disciplíně slalom. Další aktivitou byl hokej, kde jsme trefovali puk do branky, kterou proti gólům střežil plyšový ananas.  Naší poslední činností byl hod míčem na cíl. Poslední den jsme si vyrobili pro všechny naše malé sportovce olympijské medaile z krepového zlatého papíru,  a pomocí fixů jsme dokreslili olympijské kruhy.  Největší radost nám udělaly pohybové aktivity, které si děti moc užily v duchu hesla: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!“

                                                                                                                                                                                                                                       Vendula Jírová, vychovatelka