Žijeme zdravě – 2. část

Už máme za sebou i druhou část projektu Žijeme zdravě.

Program byl opravdu zajímavý a pestrý, navíc jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací. V úvodu hodiny byla představena tísňová čísla, u nichž jsme si řekli pomůcku, podle které se čísla snáz zapamatují, také byly představeny jednotlivé situace, při nichž děti vyhodnocovaly, jaké číslo by vytočily. Nechyběla ani simulace samotného telefonátu. 

Také jsme nahlédli do lékárničky, řekli si a ukázali, jaké důležité věci by měla obsahovat a k čemu se co používá. Dále jsme nahlédli do domácnosti rodiny Neplechových, kde na jednotlivé členy čeká spoustu nástrah, při kterých hrozí nebezpečí úrazu. Díky nim víme, jak úrazům předcházet a jak se při jejich vzniknutí zachovat. Pomocí pracovního listu jsme roztřídili jednotlivé věci na ty, se kterými je bezpečné si hrát a se kterými naopak.

V závěru jsme si vše prakticky vyzkoušeli. Proběhlo ošetření zlomené ruky a rozbitého kolene. Také už víme jak poznat, zda někdo nedýchá a jak u jedince provést stabilizovanou polohu.

Bylo to super

 

Třídní učitelka – Bělohlávková

 

 

 

Posted in 1.E