Výroba vlastních loutek

Před jarními prázdninami jsme si jeden den zpříjemnili cestou do Hradce Králové a navštívili Divadlo Drak. Počasí nám sice nepřálo, ale to nám neubralo nadšení toho, co pro nás bylo připraveno. Cestu vlakem již všichni známe, i tak ale pro nás byla dobrodružstvím.
Přestože jsme všichni znali cíl naší cesty, nikdo si pod tím nedokázal představit, co ho vlastně čeká. Plni očekávání jsme dorazili do divadla, kde nás příjemně uvítali a rovnou provedli uličkami, kde jsme mohli nabrat spoustu inspirace.
A k čemu byla inspirace potřeba? K výrobě vlastních loutek! Po usednutí k pracovním stolům jsme se vrhli na samotné tvoření. Děti nás mile překvapily svou kreativitou a chutí k práci. Vznikaly velmi zajímavé postavy – starosta, princezna, pirát a mnoho dalších. Samostatně děti pracovaly se dřevem, kladívkem, tavnou pistolí a látkou.
Jsme rychlíci, to už víme, nebylo tomu jinak ani tady. Za naši rychlou práci jsme byli odměněni vstupem do Dračí Laboratoře, kde byla možnost nahlédnout na divadlo z druhé strany.

Věříme, že jsme tu nebyli naposledy a budeme se těšit na další návštěvu.

Třídní učitelka Natálie Bělohlávková a vychovatelka Simona Chaloupková

Zdroj: https://www.zcm.cz/o-muzeu/objekty/muzeum-loutek