PĚSTITELSKÉ PRÁCE

V rámci předmětu pracovní činnosti jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži zasadit semínka vybraných rostlin. 
Využili jsme tak znalosti z prvouky, které jsme si v tomto předmětu znovu zopakovali. Děti měly samozřejmě možnost si vybrat, jaké rostlinky si chtějí vypěstovat.

Výběr byl pestrý a naše „zahrádka“ také je. Postupně sledujeme a staráme se o mátu, slunečnici, brokolici, bazalku, hrášek nebo pažitku, kterou bychom poté chtěli všichni ochutnat na krajíci chleba s máslem. 
Přidali jsme také avokádo, které má specifický postup k jeho klíčení. Nejprve byla pecka 24h namočená ve vodě, poté jsme mohli snadno oloupat slupku a pomocí párátek ji ponořit do sklenice s vodou. Pečlivě hlídáme, aby polovina pecky byla ponořená a polovina ne. Uběhlo pár dnů a z pecky se pomalu klube kořínek. 

Těšíme se na naše rostlinky!

 

Třídní učitelka – Bělohlávková

 

 

Zdroj náhledového obrázku: https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-29021-vite-jak-urychlit-kliceni-seminek-zkuste-stary-zahradkarsky-trik

Posted in 1.E