Strom LITERÁRNÍK

Poslední březnová aktivita se nesla v týmovém duchu. Stejně jako při práci na stromu Týmovník spojily síly oba dva ročníky naší Základní školy logopedické v Rychnově nad Kněžnou a vytvořily nový, příbuzný strom – LITERÁRNÍK.
Pro děti byly připravené stanoviště s různým druhem činností. Na jednom se vytvářely listy, na druhém místě zase květy, opodál vznikal kmen stromu. 
Před samotnou prací si děti povídaly o známých autorech dětských knih a významu knížek v našem životě. Na závěr si žáci zahráli na ilustrátory a kreslili kdo středů květů jednotlivé pohádkové bytosti.

A proč se strom jmenuje Literárník? V jednotlivých listech jsou vypsány názvy dětských knih spolu s jejich autory. Jednotlivá díla jsme si tím tak připomněli a můžeme u stromu nabírat inspiraci, jakou knížku si zrovna přečteme.

 

 

Práce šla dětem od ruky a výsledek opravdu stojí za to!

1.E a 2.D

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: https://pixers.us/stickers/floral-tree-in-pastel-colors-for-your-design-spring-30768075