ČARODĚJNICKÝ REJ

Poslední dubnový den jsme v naší 1.E podnikli Čarodějnický rej. O zábavu bylo opravdu postaráno. Program začal již během ranní družiny, kdy se nám žáci představovali ve svých kouzelnických kostýmech. Pokračovalo se dopoledním vyučováním. Pod vedením čarodějnice Učdětiny si své naučené znalosti procvičovalo 6 zdatných čarodějů.
Co by to bylo za školu čar a kouzel, kdyby součástí rozvrhu nebyla hodina přípravy lektvaru, při níž by se žáci svými čtenářskými dovednostmi nepokusili o složení receptury a následnou realizaci samotného lektvaru.
Poté již nastal čas na výpravu za naší starou známou – Ježibabou, která obývá místní Perníkovou chaloupku. Cestu jsme si krátili prozpěvováním písní. Do zpěvu i do kroku nám bylo do té doby, než jsme spatřili zdi oné Perníkové chaloupky. Všichni byli jako myšky, bylo nám jasné, že Ježibaba je zrovna po obědě, a právě si užívá svých odpoledních 20 minut na peci.
Díky své věštící kouli věděla, že se ji chystáme navštívit, proto nám nachystala drobné pohoštění v podobě ovocných kapsiček a dobrého pití. I Ježibaba umí být občas kreativní, proto k těmto dobrotám dodala i malou pozornost. Nádherně malované kamínky.

Protože nám všem po dlouhé cestě už kručelo v bříšku, přišel čas na rozdělání ohně a opékání buřtů. Po vydatném obědě nám zbylo místečko i pro sladkou tečku. Každý, kdo chtěl, si mohl na dohasínajícím ohni opéct marshmallowny.

Program se již pomalu chýlil ke konci, nezbývalo už nic jiného, než uhasit oheň a uvést Ježibaby zahrádku do původního stavu.

Přes hory a přes doly jsme se pomalu vydali směrem k přírodnímu koupališti, kde nás s úsměvem na tváři přivítali maminky a tatínkové.

 

Těšíme se na další takové dobrodružství.

 

Třídní učitelka Natálie Bělohlávková a vychovatelka Simona Chaloupková

       

Zdroj náhledového obrázku: https://cz.depositphotos.com/stock-photos/l%C3%A9taj%C3%ADc%C3%AD-%C4%8Darodejnice-kreslen%C3%A1.html