Knížka pro prvňáčka

Nedávno jsme byli budoucí prvňáčci a dnes jsou z nás čtenáři. Rituál pasování nejmladších školáků na čtenáře slavnostně proběhl dne 26. 5. 2022 v 9.00 hodin v knihovně Pohádka v Hradci Králové.

Paní knihovnice dětského oddělení, Zdeňka Horská, předala dětem z 1. C záložku do knížky a hlavně milý dárek a překvapení v jednom – knížku na památku. U pana knihovníka děti musely slíbit na českou knihu slib čtenářů. A pak už se mohly podívat do nové knížky.

Zapojili jsme se do projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze koupit v běžné knihkupecké síti. 

Ve školním roce 2021/2022 je to kniha spisovatelky Kláry Smolíkové s fotografiemi Petra Václavka – DUBÁNEK A TAJNÝ VZKAZ. Příběh vypráví o zvědavém dubánkovi Borkovi, který chce všemu porozumět. Když se v lese doslechne o šipce z klacíků, hned se vydá zjistit, kam ukazuje a jakou záhadu šipka ukrývá. Těšíme se na společné čtení!

A jak se vše seběhlo se můžete podívat v následujících fotografiích.  

1.C třída a paní učitelka Petra Dvořáčková

 

Naše nová knížka….

ČTENÁŘSKÝ SLIB

Prvňáčci jsou čtenáři!

Zdroj obrázku: ackijablunkov.cz/projekt-uz-ctenar-knizka-prvnacka/

Posted in 1.C