Projekt Už jsem čtenář – KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA

SKIP ČR vyhlásil 14. ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.

Do projektu jsme v září 2021 přihlásili také žáčky prvních tříd naší školy.

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze koupit v běžné knihkupecké síti.

Ve školním roce 2021/2022 je to kniha spisovatelky Kláry Smolíkové s fotografiemi Petra Václavka – DUBÁNEK A TAJNÝ VZKAZ.

Už se moc těšíme, jak si přečteme příběh o zvědavém dubánkovi Borkovi, který chce všemu rozumět. Když se v lese doslechne o šipce z klacíků, hned se vydá zjistit, kam ukazuje a jakou záhadu šipka ukrývá. Můžete se k nám přidat i vy!

Za prvňáčky z 1. C a 1. D třídy zapsala paní učitelka Petra Dvořáčková

Zdroj obrázku: ackijablunkov.cz/projekt-uz-ctenar-knizka-prvnacka/