Zdravotnická záchranná služba – Rychnov nad Kněžnou

Po besedě s Městskou policií, kde nám byl představen výcvik vodícího psa a exkurzi u Hasičského sboru nám zbývalo navštívit ještě Zdravotnickou záchrannou službu.

Všechny tři složky jsme důkladně probrali během hodin prvouky či projektových dnů, proto jsme rádi, že jsme si znalosti mohli rozšířit ještě v praxi.
Návštěva obsahovala teoretickou i praktickou část. 
Nejprve jsme si ověřili telefonní linku, na kterou případně volat, také sdělili, jakou část okresu mají na starost nebo co všechno obnáší jejich profese. Také jsme se dozvěděli o důležité mobilní aplikaci ZÁCHRANKA, kterou si každý z nás může stáhnout do svého mobilního telefonu, a díky které bychom si v případě nouze mohli přivolat pomoc.
Poté jsme měli možnost si dopodrobna prohlédnout sanitu. Záchranáři nám ukázali, co vše se v autě skrývá a k čemu se jednotlivé přístroje a věci používají. 
Spoustu věcí si děti mohly vyzkoušet na vlastní kůži.

A co všechno to bylo?

Měření krevního tlaku, CRP, zkouška kyslíkové masky, fixace zlomené končetiny za pomoci vakuové dlahy, sejití schodů se schodolezem, zkouška límce pro znehybnění krční páteře či přenos pacienta. Siláci měli možnost obtěžkat záchranářský batoh, který obsahuje vše potřebné pro poskytnutí první pomoci.

Také jsme si poslechli zvuk sirény a v záchranářské mikině jsme si udělali společnou fotku.

 

Ještě jednou DĚKUJEME!

 

Třída 1.E a 2.D

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: https://cz.pinterest.com/pin/244390717267897237/?amp_client_id=CLIENT_ID(_)&mweb_unauth_id={{default.session}}&amp_url=https%3A%2F%2Fcz.pinterest.com%2Famp%2Fpin%2F244390717267897237%2F&amp_expand=true