Slavíme DEN DĚTÍ

Hurá, dočkali jsme se. Měsíc květen utekl jako voda a my jsme mohli s měsícem červnem začít slavit. Hned 1. června máme totiž svátek – je DEN DĚTÍ. Vyrazili jsme s paní učitelkou na Smetanovo nábřeží naproti městským lázním a tam….Ale pěkně popořádku. Nejdřív jsme dojeli autobusem k fakultní nemocnici a prošli se krásnou cestou podél vody až do Jiráskových sadů, které krásně kvetly a voněly. Tam jsme se osvěžili dobrou svačinou od maminek. V deset hodin jsme vyrazili na výlet parníčkem Královna Eliška. Plavba trvala 50 minut a byl to zážitek. Moc se nám líbil i kamenný most na Pláckách. Po plavbě už byl ten pravý čas na zmrzlinu a to bylo teda fajn příjemné letní osvěžení.

Cesta MHD zpět ke škole netrvala dlouho a svůj den jsme zakončili výborným obědem ve školní jídelně.

Den dětí se moc povedl. Prvňáčci a paní učitelka Petra Dvořáčková

 

Zdroj obrázku: https://fototapeta12.cz/cs/kreslene-postavicky/39494-kreslene-deti-piratska-lod-plujici-morem.html

Posted in 1.C