ZVÍŘÁTKOVÝ DEN

S našimi prvňáčky jsme věnovali jeden celý den právě zvířátkům. V našich životech hrají významnou roli, stávají se rodinnými příslušníky a jsou to jedni z nejlepších společníků vůbec.

Během tohoto dne jsme se zaměřili na domácí mazlíčky. Žáci dostali za úkol zpracovat projekt, prostřednictvím kterého nám poté svého domácího mazlíčka představili. Kdo žádné zvířátko doma nemá, mohl vyobrazit takové, které by si jednou přál.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o psech, kočkách, zakrslém králíčkovi, chameleonovi, morčatech a papouškovi. Dětem se projekty opravdu povedly a my jsme rádi, že jsme si mohli takto zpříjemnit výuku.

Během projektu jsme my povídali o zvířátkách, ale jak to vidí právě mazlíčci? To jsme se se dozvěděli z animované pohádky Tajný život mazlíčků.

 

Součástí tohoto projektu byla i návštěva Psího útulku v Lukavici, kam jsme nejeli s prázdnou. Pejskům jsme přivezli spoustu dobrot všeho druhu. Pracovnice útulku nám některé pejsky představila, řekla pár informací a nabídla možnost veřejného venčení, které útulek každou sobotu určitě rád uvítá.

 

Třídní učitelka – Natálie Bělohlávková

 

Zdroj náhledového obrázku: https://www.petvilla.co.nz/

 

 

Posted in 1.E