Etická výchova

Během celého školního roku se v rámci etické výchovy věnujeme jednotlivým tématům. Tentokrát jsme k tomu využili celé jedno dopoledne.

Blíže jsme se zaměřili na mezilidské vztahy. Probrána byla týmovost, která nám nečiní žádné potíže – v naší třídě bezvadně funguje. Uvedli jsme si příklad, kde všude se s týmovou prací můžeme setkat a jaké jsou její výhody. Děti poté uváděly i jednotlivé pohádkové postavy, které se svými kamarády tvoří nerozlučný tým.

Dost bylo povídání. Děti měly možnost si vše vyzkoušet i v praxi. Nejdřív jsme zhlédli krátký příběh, kde hlavní hrdinové pomocí spolupráce vytváří společné dílo. Tak jsme se do něj pustili i my! Pomocí vytvořených skupinek děti kreslily společný obrázek, který byl jimi následně i představen.

Úkolem celého projektu však bylo vytvoření třídního loga, což si myslím, že jsme splnili na jedničku s hvězdičkou!

 

Podívejte se na pár střípků z tohoto dne!

 

Třídní učitelka – Bělohlávková

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: https://powerlanguage.net/blog/2018/11/18/newsletter-november-2018-to-january-2019/world-children-day-shutterstock_243437485/

Posted in 1.E