Knihovna POHÁDKA

 Už mnoho let každý měsíc navštěvují žáci prvního stupně naší školy knihovnu POHÁDKA na Moravském předměstí.

Paní knihovnice Horská pořádá pro naše žák poutavé literární besedy, ve kterých děti motivuje k porozumění psanému textu, rozvoji vědomostí, získávání informací a rozvoji svojí osobnosti = čtenářské gramotnosti.

Žáci prvních tříd zažívají v knihovně mnoho krásných  a neopakovatelných  zážitků.

V měsíci listopadu dostávají svoji první čtenářskou knihu „SLABIKÁŘ“, která je nyní rozdělena na tři díly a  provází děti celým prvním ročníkem. Svým obsahem je motivuje ke čtení a psaní.

Zpravidla koncem měsíce června jsou prvňáčci v rámci projektu „Už jsem čtenář“ pasováni na čtenáře a od paní knihovnice Horské dostávají knížku pro prvňáčka. Knížka pro prvňáčka je každý rok jiná a jedinečná a zaručeně ji neseženete v žádném knihkupectví.

Romana Volterová