Světýlkový týden – Halloween v 9.C a 9.D

 

Dnes 1. 11. jsme ve škole oslavili svátek Halloween. Vyzdobili jsme si třídy a pak hodnotili výzdobu, kostýmy a atmosféru jednotlivých tříd od 1. do 9. třídy. Třída, která vyhraje, bude moci uskutečnit svůj předem stanovený sen – výlet, sladkosti a dobroty, zážitkový pobyt atd.

Pro zajímavost……

Věděli jste, že:

historie Halloweenu sahá tisíce let zpátky až ke keltskému svátku Samhain. Byl časem, kdy mizela opona mezi světem živých a mrtvých, takže pozůstalí mohli komunikovat se svými blízkými, kteří přešli na druhou stranu. Slaví se od 31. 10. do 1. 11. – v noci.

Většina vědců se shoduje na tom, že svátek, jak ho známe, vznikl asi před 2000 lety, kdy Keltové v Evropě oslavovali konec sklizně a začátek nového roku svátkem zvaným Samhain (vyslovuje se sow-win). Lidé také věřili, že v tomto období mohou snadněji komunikovat s mrtvými, a zapalovali velké ohně, aby zahnali duchy.

Mgr. Blanka Roháčková a Mgr. Tereza Malcová

Výroba halloweenské výzdoby
All-focus