Jak přišel MIKULÁŠ

Protože je dnes v kalendáři veliká 5 a i na tabuli ve škole ji paní učitelka napsala, poznali jsme všichni, že dnes chodí Mikuláš.

Věděli bychom to ale i bez té pětky v kalendáři, protože jsme se na Mikuláše už dlouho těšili a pořád se ve škole i doma vyptávali, kdy už k nám přijde. Konečně jsme slyšeli to, na co jsme tak čekali: DNES. Na tabuli byla i hlava čerta a paní učitelka nám řekla, že si uděláme Mikulášské dopoledne a navíc nás Mikuláš se svojí družinou navštíví.

Přečetli jsme si Čertovskou pohádku. Pohádka byla o tom, proč je ve dne světlo a v noci tma. Po přečtení pohádky nám paní učitelka rozdala čtvrtky a my jsme si čerty, Mikuláše a anděla mohli nakreslit.

Po velké přestávce přišel Mikuláš v doprovodu dvou veselých čertíků a krásného anděla. Zarecitovali jsme básničku, Mikuláši slíbili, že se budeme pilně učit a poslouchat rodiče a dostali jsme odměnu v podobě chutných balíčků.

MIKULÁŠ DNES VEČER CHODÍ,

TAKÉ ČERTA S SEBOU VODÍ.

HODNÝM DĚTEM DÁRKY DÁ,

ZLOBIVÉ ČERT VYŠLEHÁ.

Na výtvarné výchově jsme si vyrobili Mikuláše…

Mikuláš, jeho družina a my – prvňáčci!

Zdroj obrázku: https://www.facebook.com/people/Mikuláš