Vánoční kino

Ve středu 21. prosince 2022 jsme vyrazili do kina Cinestar ve Futuru a od devíti hodin měli možnost sledovat pohádku NEJVĚTŠÍ DAR.

O čem pohádka byla?

V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých… i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. To jsou hrdinové pohádky Největší dar. A kromě nich také svérázní obyvatelé malé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Zvítězí Morena, bohyně zimy, která na zemi přinese věčný led a mráz, nebo ji přemohou bohyně jara, léta a podzimu? Dozví se nejvyšší bůh Svarožic o Morenině řádění včas a vrátí koloběh čtyř ročních období do rovnováhy?

To všechno jsou otázky, na které vám přinese odpověď tato pohádka Největší dar. Jedno vám ale prozradíme už teď! Vše dobře dopadne, jak už to v pohádkách bývá.

Moc jsme si filmové představení užili a s radostí se vraceli báječně naladěni zpět do školy. 

Prvňáčci a paní učitelka Petra Dvořáčková

 

Zdroj obrázku: https://www.csfd.cz/film/726250-nejvetsi-dar/prehled/

Posted in 1.C