Etická výchova: PAVUČINA PŘÁTELSTVÍ

Ve středu, 22. 2. 2023, jsme si společně vysvětlili, že ačkoliv jsme každý jiný, jsme součástí skupiny dětí v naší třídě. Toto nám znázornila Pavučina přátelství, která vznikla z vlny odmotávané z klubíčka. Sedli jsme si do kruhu a posílali si vlněné klubíčko. Jednou rukou jsme drželi vlnu a druhou posílali klubíčko k dalšímu kamarádovi, až vznikla pavučina, která nás všechny spojuje. S posíláním klubíčka nám pomohla paní učitelka, která se ptala, kdo další ho dostane.

Sice se už od začátku školního roku dobře známe, umíme jména spolužáků a máme vytvořená společná pravidla, ale pomocí klubíčka jsme si uvědomili, že každý z nás má v naší třídě své místo. Originální způsob, jak si říci, že….že každý potřebuje každého.

Na závěr jsme ještě vybarvili srdíčka a věnovali je spolužákovi, kterého máme rádi.

SPOLEČNĚ VŠECHNO DOKÁŽEME!

Třída 1. C s paní učitelkou Petrou Dvořáčkovou

Pavučina přátelství začíná…

…. komu pošleme klubko dál?

Srdíčka pro spolužáky

Zdroj obrázku: https://search.seznam.cz/