Lyžařský výcvikový kurz

V termínu 5. 3. – 10. 3. proběhl v obci Deštné v Orlických horách lyžařský a turistický výcvik naší školy. Žáci byli předem dle preferencí rozděleni do dvou skupin: turistů a lyžařů. Skupina turistů chodila na výlety do okolí. Navštívila např. kostel sv. Matouše, Šediviny nebo Muzeum turistiky, zimních sportů a řemesel. Skupina lyžařů měla výcvik ve dvou výukových blocích a to dopoledne a odpoledne v místním skicentru. V pondělí nás v rámci večerního programu navštívila horská služba se svojí přednáškou. Ve středu byl společný výlet k Šerlišskému mlýnu a večer nás čekal bowling ve Srubu Karolina. Výcvik se vydařil a proběhl dle plánu. Žáci si ho dle svých slov užili, posílili vzájemné přátelské vztahy a naučili se novým lyžařským dovednostem. 

   

Mgr. Tomáš Dohnanský