Ovoce do škol

Celý letošní školní rok se každý měsíc děti z 1. stupně těší na balíčky zdravé svačinky v podobě ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků.

Vzhledem k tomu, že jsme zařazeni do programu Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol, dostáváme pravidelně a zdarma spoustu dobrot. Dodávky do škol jsou financovány ze státních prostředků za finanční spoluúčasti Evropské unie.

Cílem projektu je působit na zlepšení stravovacích návyků dětí základních škol. Motivujeme děti ke konzumaci ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků prostřednictvím bezplatně dodávaných produktů přímo do škol. Doprovodná vzdělávací opatření mají za cíl zvyšovat znalost žáků o zemědělské výrobě. 

V únorové dodávce tak měly děti možnost ochutnat polotučné a plnotučné mléko, kefírové a acidofilní výrobky. Paní učitelky během degustace informovaly děti o všech dodaných produktech a připomněly prospěšnost pravidelné konzumace mléka a mléčných výrobků.

Děkujeme firmě Fruit servis s. r. o. za dodávky zdravých dobrot. 

Kluci a holčičky ze základní školy

 

 

 

Zdroj obrázku: https://eagri.cz/public/portal/mze/zemedelstvi/rostlinna-vyroba/ovoce-do-skol-1