Olympijský den

  V pondělí 24. června strávili žáci 1. – 5. tříd dopoledne ve sportovním duchu. Čekal je Olympijský den pod vedením maratonského běžce a trenéra pana Mgr.  Milana Janaty, který získal nejednu medaili.   

Po úvodním slovu a rozcvičce se žáci rozdělili do čtyř skupin, které postupně rotovaly po stanovištích, na kterých si zahráli skupinové hry – vybíjenou, molekuly, honičku ,,Mrazík“ a ovečky a vlci. Druhou a třetí hodinu žáci sportovali samostatně – každý sám za sebe a výkon z každé disciplíny se jim zaznamenal na kartu. Disciplín tzv. ,,Olympijského víceboje“ bylo osm –  hluboký předklon, T-běh, sedy – lehy po dobu 60 vteřin, postoj čápa, sprint na 60 m a Zátopkův běh na
500 m. Poslední čtvrtou hodinu si děti zacvičily  formou společného protažení a jógy.  V závěru dne bylo vyhlášení výsledků a předávání diplomů všem zúčastněným žákům, protože všichni statečně a s nadšením sportovali v duchu  hesla Pierra de Coubertina: ,,Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“      

             

 

.