8.C natočila reportáž pro Český rozhlas

Ve středu 14. 11. 2018 natočili žáci osmé třídy společně s Mgr. Simonem Schwabem reportáž o událostech 17. listopadu. Reportérka Českého rozhlasu Hradec Králové Eva Boudová zavítala při té příležitosti do naší školy, aby pořídila kvalitní materiál k sestavení reportáže. Reportáž byla odvysílaná během Dne boje za svobodu a demokracii, tedy v sobotu 17. 11. 2018. Finální podobu zveřejňujeme i na našem webu. Děti povídaly o svobodě, totalitě, demokracii, svobodných volbách i vlastním názoru na dnešní svět. Natáčení se zúčastnila také žákyně deváté třídy Amálie Prouzová. Na konec nám paní redaktorka povídala o novinářské a rozhlasové profesi, přiblížila pravý smysl médií, přípravu na natáčení. Tím nás všechny mile inspirovala bojovat v životě za své cíle a podpořila projekty Učíme se podnikavosti a Příběh mojí rodiny, které na naší školy probíhají a věnují se těmto tématům.

Mgr. Simon Schwab