Galerie umění

Dne 24.11. jsme v naší družince měli akci s názvem Galerii umění. Jak již název napovídá děti se staly umělci, kteří tvořili různá umělecká díla.

Jako správní umělci jsme se rozhodli namalovat obraz. Nejdříve jsme se posadili a každý si vymyslel, co bude chtít namalovat na společný výtvor. Potom jsme se všichni postavili ke stojanu a ukázali jsme si, kam každý namaluje svoje dílo. Všichni se tedy u stojanu vystřídali a na plátno předali kousek sebe. Mezitím jsme se posadili ke společnému stolečku, kde jsme modelovali další umělecká díla z modelíny. Každý si vymodeloval cokoliv, co ho napadlo. V naší galerii umění můžete spatřit optimistický obraz 2.D a umělecká díla z modelíny, kde se nachází bubák, výrobky z pekárny, bazény se skluzavkou, sněhulák, netopýr, srdíčko a železniční přejezd.

Závěrem naší akce bylo povídání o tom, jak se nám celá akce líbila a co se nám vše povedlo.

Naši Galerii umění můžete zhlédnout na chodbě naší ZŠ.

                                                                                                                                                                      Vendula Jírová, vychovatelka