Výlet za zvířátky

 Minulý týden jsme se vydali na výlet za zvířátky do Podhorního mlýna, který se nachází v Kostelci nad Orlicí. Delší procházkou jsme se dostali až na konec města. Už cestou jsme míjeli ohradu s koníky. V samotném penzionu jsme mohli spatřit lamu Honzíka a pštrosa Vikouše. Dozvěděli jsme se o nich mnoho zajímavých informací, které jsme doposud nevěděli. Například, že pštros dvouprstý je nelétavý a nejrychlejší pták, který běhá až 75 km/h. O lamě jsme se naučili, že je to inteligentní tvor, který má moc rád děti. Největším zážitkem bylo krmení koz. Měli jsme možnost jít až k nim do ohrady, dát jim jejich oblíbené krmivo a pohladit si je. Jako poděkování jsme odrecitovali básničku a předali společný obrázek se zvířátky. Výlet jsme si moc užili.

                                                                                                                                                                             Vendula Jírová, vychovatelka

 

Úvodní obrázek byl vytvořen v programu Canva.