Týden zdravých svačinek

V rámci projektu Zdravá škola jsme se ve školním týdnu od 11. do 15. března věnovali zdravým svačinkám. Osvěžili jsme si znalosti z listopadového Vitamínového dne a v hodinách prvouky a přírodovědy jsme si zopakovali, co by chutná přesnídávka měla a naopak neměla obsahovat. 

Na chodbě v přízemí školy jsme si udělali výstavku ze zdravých dobrot, které jsme v průběhu týdne ujídali a doplňovali. Některé maminky se do našeho projektu zapojily velmi kreativně, a tak ve svačinových boxech nechybělo ovoce a zelenina, cereálie, mléčné výrobky, místo sladkostí tak přišly na řadu oříšky nebo sušené ovoce.

Cílem našeho projektu však nebylo jen týden zdravě svačit! Chceme dosáhnout toho, aby se pestré a zdravé dobrůtky staly pro děti samozřejmostí. 

Rodičům děkujeme za spolupráci a podporu zdravého životního stylu.

 

 

Zdroj úvodního obrázku: https://www.zdrave.cz/hubnuti-dieta-a-zdrava-strava/zdrave-svaciny-do-skoly-nebo-do-prace-pripravte-je-chutne-sobe-i-svym-detem/